Bahçeli '' Gelin Uzlaşalım Türkiye'yi Seçime Taşıyalım''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında haziran ayında yapılması planlanan seçimlere ilişkin konuştu.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim tarihiyle ilgili 'Mayıs ayında bu işi bitirelim' çıkışı sonrası AK Parti'den ilk açıklama geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı canlı yayında 'Meclis'te çoğunluk olmazsa Cumhurbaşkanı inisiyatifiyle de böyle bir seçim tarihi kararı alınabilir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Yerel Haber - Oktay Aydın

"Uzlaşarak Türkiye’yi Seçime Taşıyalım"

Bahçeli, "Seçimin ne zaman yapılacağıyla ilgili tartışmaların bir an evvel son bulması, mevsim şartlarıyla birlikte uygun bir tarihin mutabakatla tespiti iyi niyetli beklentimizdir. Sandıktan korkmanın hiç kimseye bir yararı dokunmayacaktır. Bu erken seçim değil, seçim tarihinin güncellenmesidir. Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim. Uzlaşarak Türkiye'yi birlikte seçime taşıyalım.'' ifadelerini kullandı.

İlk Yanıt Ak Parti'den Geldi

MHP liderinin açıklamalarının ardından canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dağ, "Meclis'te çoğunluk olmazsa Cumhurbaşkanı kararıyla da böyle bir seçim tarihi kararı alınabilir" dedi.

"Biz De Görüşüyoruz "

Üniversite sınavı ve hac tarihi gibi nedenlerle seçim için daha uygun bir tarih arıyoruz diyen Dağ, "Bu sebeplerden kaynaklı seçim tarihinin güncellenmesi noktasında biz de müzakere ediyoruz. 2023 yılında yapılacak hiçbir seçim erken seçim değildir" şeklinde konuştu.

Elazığ Yerel Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN