Oktay Aydın Haberleri

Oktay Aydın Haberleri

Oktay Aydın haberleri, haber editörü Oktay Aydın tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Elazığ’da doğdu, 1998 yılında İnönü Üniversitesinde Sanat eğitimini tamamlayarak 2002 yılında mezun oldu. İstanbul’da başlayan reklam hayatında çeşitli ulusal ajanslarda ve organizasyon firmalarında sanat, tasarım, görsel iletişim, tanıtım ve organizasyon gibi iletişim süreçlerinin farklı aşamalarında profesyonel tecrübeler edindi. 2007 yılında Doğu Anadolu’nun ilk profesyonel reklam ajansını kurmak üzere tekrar Elazığ’a döndü.
2008 yılında Kreactif Medya Tasarım’ı kurdu. Bölgedeki 12 ilin yanı sıra ulusal ve uluslararası birçok markaya hizmet vermeye başladı. Yerel olarak başladığı reklam hayatında ulusal ve uluslararası pek çok yarışmada 30’dan fazla ödül kazanarak bölgedeki sektörel ön yargıyı yıkmayı başardı. 2012 yılında İstanbul merkezli Milat Kreatif Stüdyo’yu kurdu ve ajans başkanlığını yürüttü, 2014 Yılında Tasarist’te Ortak projeler yürüterek ulusal ve global pek çok markanın ambalaj projesinde aktif rol aldı.
Kurucusu olduğu Elazığ Reklamcılar derneğinin 2010 yılından beri başkanlığını yürütüyor. Akademik seminer ve workshopların yanı sıra, çeşitli ulusal yarışmalarda Jürilik, Seçici kurul üyeliği ve GMK Türkiye Yön. Kur. Y. üyeliğini de yürütüyor.

'Ayıplar Müzesi' tiyatro oyununa ilgi

Malatya İnönü Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu (TODUP) tarafından 'Ayıplar Müzesi' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Yakınları yaşlı çiftten haber alamadıkları için harekete geçti, gerçek bambaşka çıktı

Elazığ'da yakınlarının haber alamadığı yaşlı çift, ekipleri harekete geçirdi. Çiftin bulunduğu evin kapısını uzun uğraşlar sonucu açan ekipler, vatandaşları evde otururken buldu. Çiftin yaşlılık nedeni ile sesleri duymadığı öğrenildi.

Çelik: 'Atatürk Barajı büyük bir erozyon tehdidi altında'

Tema Vakfı Adıyaman Temsilcisi Ahmet Çelik, Dünya Toprak Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 'Atatürk Barajı büyük bir erozyon tehdidi altındadır' dedi.

Fitness hocası Çetin, 'Sağlıklı bir yaşam için zihin beden ilişkisi önemli'

Sağlık konusu üzerine yapılan bir etkinlikte konuşan fitness hocası Uğur Çetin, sağlıklı bir yaşam için zihin beden ilişkisinin önemli olduğunu söyledi.

Jandarma uyuşturucu tacirlerine geçit vermiyor

Jandarma ekipleri Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 1 kilo 520 gram kubar esrar maddesi ele geçirdi.

Elazığ'da ortalığı savaş alanına çeviren sürücü kayıplara karıştı

Elazığ'da sürücüsünün kontrolünden çıkan hafif ticari araç, önce otomobil ve motosiklete, ardından tezgahtara çarparak durabildi. 1 kişinin yaralandığı kazada ortalığı savaş alanına çeviren sürücü olay yerinden kaçtı.

Tacizciyi yakalayan genç kan donduran anları anlattı

Diyarbakır'da 9 yaşında bir kız çocuğunu taciz ettiği öne sürülen şüpheli, sokak ortasında mahalleli tarafından darp edildi. Şahsı suçüstü yakalayan genç, kan donduran anları anlattı.

Elazığ'da polisten 'Dar Bölge' uygulaması

Elazığ'da emniyet ekipleri tarafından 'Dar Bölge' uygulaması yapıldı.

Kızılay gönüllüleri unutulmadı

Türk Kızılay Yeşilyurt Şubesi'nde 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü etkileri çerçevesinde yardım gönüllüleri unutulmadı.

Pompalı tüfek baskını sonrası çatışma çıktı

Adıyaman'da, husumetlisinin iş yerini pompalı tüfekle basan şahsa iş yeri sahibi ve yakınları tarafından karşılık verilince çatışma çıktı. Sokak ortasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişi vurularak yaralandı.

Kalite Elçileri Elazığ Fırat Üniversitesi'nde buluştu.

Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde bölgede bulunan 28 üniversitenin temsilcilerinin de katılımıyla “Kalite Elçileri Farkındalık Çalıştayı” yapıldı.

Yeşilyurt'ta kadınlar programı

'Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 88.Yıldönümü' dolayısıyla kutlama programında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatta elde ettikleri başarılardan gurur duyuyoruz. Kadının olduğu yerde başarı, adalet ve merhamet vardır' dedi. Etkinliğe katılan kadınlar masalara bırakılan formalara talep ve isteklerini yazarak Yeşilyurt Belediyesine ilettiler.

Futbol hakem kursuna 200 başvuru oldu, 100'ü eğitime alındı

Malatya'da 3 gün düzenlenen futbol aday hakem kursu tamamlandı. 200 kişinin mülakata katıldığı aday futbol hakem kursuna 100 kişi kabul edildi.

Öğretmen Kaya kalbine yenildi

Malatya'da Matematik Öğretmeni Dinçer Kaya, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Üniversiteli öğrencilerden 'Hayat Kurtaran' proje

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, köyde yaşayan vatandaşlara başta Heimlich manevrası olmak üzere ilkyardım bilgileri verildi.

Market çalışanının örnek hareketi

Malatya'da bir markette 40 bin lirasını düşüren şahısın parası, market çalışanının örnek hareketi nedeniyle kaybeden şahısa teslim edildi.

Toplam 20284 haber.