Elazığ'da 3 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere Kütüphaneci pozisyonuna yurt genelinde 110, Elazığ'da 3 sözleşmeli personel alımı yapacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Yerel Haber - Ecem Ulusoy

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın alım yapacağı 110 kadronun illere göre dağılımı da Resmi Gazete’de yayımladı. Buna göre Elazığ'da Kütüphaneci pozisyonunda çalıştırılmak üzere 3 sözleşmeli personel alınacağı açıklandı. 

Alım için gerekli şartlar ;

Başvuracak adaylarda aranılan nitelikler ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel şartlar ve ilan edilen münhal pozisyon için belirtilen özel şartlar aranır:

1. Türk Vatandaşı olmak,

2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

4. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

5. Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

6. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
ilan detayı için tıklayın:

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN