Döviz, altın, borsa, bitcoin piyasalarından haberler

Ekonomi

Para piyasalarını ilgilendiren gelişmeleri takip edin.

Ekonomi Haberleri

16 şehri birbirine bağlayan Kömürhan Köprüsünü 6 milyon araç kullandı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Orta Anadolu ve Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayan yollar üzerinde stratejik konuma sahip olan 660 metre uzunluğundaki Kömürhan Köprüsünü, açıldığı 2 Ocak 2021 tarihinden bu yana 6 milyon araç kullandı.

Elazığ'da besiciler 20 bin liraya çoban bulamıyor

Elazığ'da besiciler tüm masraflarını karşılayıp 20 bin liraya kadar maaş vermelerine karşın çoban bulamadıklarını ifade etti.

Elazığ TSO Başkanı Alan, 'Elazığ, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 2022 yılında kırdığı ihracat rekorunu geliştirecektir'

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2022 ihracat rakamlarını değerlendiren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı İdris Alan, Elazığ'ımızın tarihinin en büyük ihracat rakamına ulaştığını görüyoruz. Elazığ cumhuriyetimizin 100. yılında, 2022 yılında kırdığı ihracat rekorunu geliştirecektir dedi.

Elazığ'da anaç koyun ve keçi tespit çalışmaları sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl çiftçilere verilen hayvancılık destekleri çerçevesinde yer alan anaç koyun ve keçi 2022 yılı destekleri verilmeye devam ediyor.

Elazığ'da 200 gram ekmek 5 lira oldu

Elazığ'da Fırıncılar Odası tarafından alınan kararla 200 gramlık ekmek 5 lira oldu.

Elazığ'a 11 yılda 1 milyar 28 milyon lira yatırım kazandırıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, 2012 yılından bu zamana kadar toplam 423 milyon lira hibe ödemesi yaptıklarını ve 2022 yılında hedeflerini yüzde 132 oranında gerçekleştirerek 95 milyon lira hibe ödemesi gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Ödediğimiz bu 95 milyon liranın 42 milyon lirası tamamlanan 62 adet projeye, 53 milyon lirası ise 2023 yılında ödenecek 57 adet projeye avans ödemesi şeklinde gerçekleştirildi' dedi.

Elazığ'da kışın gelmesiyle kestaneye talep arttı

Elazığ'da kış mevsimine girilmesi ile birlikte tezgahlardaki yerini alan kestaneye talep arttı.

Altında yükseliş yeni yılda da devam edecek

Elazığ'da kuyumculuk yapan Ömer Faruk Saydam, 2022 yılında bütün emtialar karşısında sessiz kalan altının 2023 yılında zirveye çıkacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde! EYT'de yaş şartı aranmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına ulaşıyor. Yaş sınırı uygulanmayacaktır. Mali çalışmaları da yaptık. Hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir geçiş hazırlıyoruz" dedi.

Asgari ücret net 8 bin 500 TL olarak açıklandı.

Asgari ücret net 8 bin 500 TL olarak açıklandı.

Elazığ'da Aile ve Sosyal Hizmetler çalışanları için promosyon ihalesi yapıldı

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelinin maaş promosyon ihalesi gerçekleşti.

Elazığ Galericiler Sitesi Başkanı Yılmaz: 'Matrah düzenlemesiyle birlikte bayilere araba almaya giden vatandaşlar araç alamadı'

Matrah düzenlemesiyle birlikte sıfır otomobillerde yaşanan indirimlerin ardından sıfır araç almak isteyen vatandaşlar bayilerde araba bulamazken, Elazığ Galericiler Sitesi Başkanı Ercan Yılmaz, Matrah düzenlemesinden halk yararlanamadı. Bayilere araba için gittiler, araba bulamadılar dedi.

Elazığ Belediyesi’nden 'İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi' ihalesi

Elazığ Belediyesi 'İleri Atık Su Arıtma Tesisi' ihalesi içi duyuru yaptı. Teklifler 6 Aralık 2022 tarihinde ekap üzerinden yayınlanacak.

Elazığ TSO Başkanı İdris Alan göreve başladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan yeni yönetimi ile birlikte görevine başladı.

Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesinde sonuca ulaşıldı

2013 yılında başlayan ve Orman Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi'nde Elâzığ’da düzenlenen kapanış toplantısı ile sona gelindi.

Elazığ’da gelişen sektör kültür balıkçılığı 

Elazığ’ın Doğu Anadolu’da balıkçılık sektöründe lider olmasıyla ve şehrin ekonomisinde ayrıca bir istihdam alanı açılıyor.

Elazığ'da 3 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere Kütüphaneci pozisyonuna yurt genelinde 110, Elazığ'da 3 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Elazığ Doğu Anadolu'nun enerji merkezi oldu

3.117’lik bir payını çevre illerine dağıtan Elâzığ Doğu Anadolu’da enerjinin merkezi konumunu korumaya devam ediyor

'Fırat'ı Keşfet' Projesi tescillendi

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından yapılan başvuru sonucunda TRB1 bölgesinde yer alan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'nin turizm potansiyelini artırmak amacıyla yürütülen Fırat'ı Keşfet Markalaşma Projesi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanarak marka tescil belgesi almaya hak kazandı.

Toplam 328 haber.

Elazığ’da döviz fiyatları, Elazığ’da altın fiyatları, Elazığ ihracat haberleri, Elazığ’da balık üretimi gibi ekonomik gelişmeleri tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla takip edeceğiniz sayfa.