Malatya

Malatya Haberleri

Malatya'da 6 katlı binanın çökme anı kamerada

Malatya'da merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremde 6 katlı binanın çökme anı kameraya anbean yansıdı.

PÖH ekipleri Malatya'da enkaz altında kalan vatandaşları kurtardı

Polis Özel Harekat (PÖH) ekipleri, Malatya'da enkaz altında kalan vatandaşları kurtardı.

7,6 şiddetindeki deprem anı İHA kamerasına böyle yansıdı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi merkezli 13.24'te yaşanan 7,6 şiddetindeki deprem anı İhlas Haber Ajansı (İHA) kamerasına yansıdı. İHA Malatya Bürosu'ndaki kayıtlar deprem gerçeğini gözler önüne serdi. Bu deprem bir çok ilde de yeni yıkıntılara yol açtı.

Deprem bölgesi beşik gibi, 7,5 büyüklüğünde artçı deprem hasarlı binayı böyle yıktı

Kahramanmaraş merkezli 10 şehri etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından 13.30 sularında 7,5 büyüklüğünde artçı deprem yaşandı. İHA ekibi Battalgazi ilçesinde 7 katlı binanın yıkılma anını saniye saniye görüntüledi.

Malatya'dan kahreden haber: Enkaz altında kalan 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 şiddetindeki depremin ardından Malatya'da yıkılan 300 binada arama kurtarma çalışmaları devam ederken, enkaz altında kalan 3 yaşındaki çocuğun cansız bedeni bulunduğu yerden çıkartıldı.

Tarihi cami depremde yıkıldı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde meydana gelen depremde, Malatya kent merkezinde bulunan tarihi Yeni Cami de yıkıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Malatya'da 88 vatandaş hayatını kaybetti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, son alınan bilgilere göre Malatya'da 88 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 288 kişinin ise yaralandığını söyledi.

Malatya'da enkaz altındaki yaralılara ulaşılmaya çalışılıyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde Malatya'da çok sayıda bina yıkıldı. Çok sayıda ölü ile yaralının bulunduğu kentte ekiplerin arama kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

Malatya'da içme suyu uyarısı

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan depremin büyük oranda etkilediği Malatya'da valilik tarafından yapılan açıklamada, ikinci bir açıklamaya kadar vatandaşların şebeke suyunu içmemeleri gerektiği bildirildi.

Depremin vurduğu Malatya'da ölü sayısı artıyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde çok sayıda binanın yıkıldığı Malatya'da ölü ve yaralı sayısı artıyor.

Malatya'da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 şiddetindeki depremin ardından Malatya'da yıkılan 300 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Malatya'da okullarda eğitime iki hafta ara verildi

Malatya'da deprem nedeniyle eğitim ve öğretime iki hafta ara verildiği açıklandı.

Depremin vurduğu Malatya'da ölü sayısı artıyor

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'da ölü ve yaralı sayısı artıyor.

Malatya'da çok sayıda bina çöktü, enkazda aramalar sürüyor

Kahramanmaraş'ta yaşanan 7.4 büyüklüğündeki depremde Malatya'da da çok sayıda bina çöktü. Enkazda kalan vatandaşları kurtarmak için çalışmalar sürüyor.

Malatya'da okullar bir gün tatil edildi

Malatya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle çok sayıda mahalle yolu ulaşıma kapanırken, kentte okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Malatya'da kar geçit vermiyor

Malatya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 46 mahalle ile 42 mezra yolu ulaşıma kapandı.

Arapgir-Divriği yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı

Malatya'nın Arapgir ilçesindeki yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Arapgir-Divriği yolu trafiğe kapatıldı.

Kar nedeniyle müşteri bulamayınca kar topu oynadılar

Malatya'da etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle semt pazarları boş kalırken, çok az sayıda tezgah açan pazar esnafı ise müşteri bulamayınca kar topu oynayarak eğlendi.

Denizi olmayan Malatya'ya en güzel sahil projesi ödülü

Denizi olmayan Malatya'yı sahille buluşturan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in talimatlarıyla 2022 yılı içerisinde yapımına başlanılan 'Kırkgöz Sahil Parkı Projesi' ödül kazandı. Sektörünün en prestijli ödülü olan 4. Plant Ödüllerinde Park ve Yürüyüş Alanları Uygulamaları kategorisinde ödüle layık görüldü.

Toplam 5285 haber.