Elazığ politika gündeminden haberler - Elazığ Yerel Haber

Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Elazığ CHP Milletvekili Gürsel EROL Yokluk Değil Yoksulluk

Elâzığ CHP Milletvekili Gürsel EROL Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinin önünde oluşan kuyruklara ‘’Yokluk değil; yoksulluk kuyrukları!’’ diyerek tepki gösterdi.

Elazığ Tso İle Osb El Ele Elazığ'ı Bir Adım Öteye Taşıyacağız

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, Başkan Yardımcısı Muhyettin Kaya, OSB Bölge Müdürü Yaşar Demirel ve Yönetim Kurulu Üyeleri; İzzet Özen, Sami Pirinçci, Muhammed Ali Akdağ, Ramazan Saka ve İhsan Güler, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan'ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerinde bulundular. Seçimlerde Başkan Alan’ı Destekledik.

AK Parti 26'ncı dönem Elazığ Milletvekili Açıkkapı: ''Avrupa standartlarında bir stadyuma kavuştuk''

AK Parti 26'ncı dönem Elazığ Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Ejder Açıkkapı, 'Bugün Avrupa standartlarında bir stadyuma kavuştuk. Bu anlamda şehrimize hayırlı olsun. Stadın bundan sonraki süreçte hemşerilerimiz tarafından yapılacak olan maçlarda doldurulması çok önemli'' dedi.

Bilal ÇOBAN DSİ Genel Müdürüne ''Doyduğun Yer Memleketindir'' dedi

İlimizin 20 yılı aşan bir süreçten beri öncelikli seçim vaatleri arasında sulama projeleri ve içme suyu sorunun köklü çözümü hususu yer almıştır.29 Aralık 2022 tarihinde DSİ Genel Müdürlüğünü yürütmeye başlayan Sayın Mehmet Akif BALTA beyin ilimizde ikamet ediyor olması, kendisinin de artık bir ELAZIĞLI olarak görüleceği gerçeği fırsat olarak görülmelidir. Adeta Elazığ’ın başına talih kuşu konmuş ve ‘’ İyi olacak hastanın ayağına doktor gelmiştir ‘’. Doğduğun yer değil doyduğun yer memleketindir ilkesiyle Kıymetli Genel Müdürümüzden Ekmeğini yediği ve suyunu içtiği memleketi olan Elâzığ‘ımıza destek çağrısında bulunuyorum.

Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme: Aile avukatı detayları anlattı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş'le helikopterin düştüğü gün 16 kez görüştüğü öne sürülen Emra Kara hakkında verilen beraat kararı bozuldu. Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Selami Ekici, Emra Kara'nın duruşma çıkışında 'Beni kurban seçtiler' şeklinde bir beyanda bulunarak bir şeyler gizlediğini ve Kara'nın o dönemde kullandığı telefon numarasının Isparta nüfusuna kayıtlı bir polis memuru tarafından kullanıldığını belirtti.

AK Parti eski milletvekili Açıkkapı: ''Arzumuz ve gayretimiz, Maden'deki rezervin insanlara ekmek kapısı olması yönündedir'

Elazığ'da AK Parti İl başkanlığı ve milletvekilliği döneminde Maden ilçesindeki bakır rezerviyle ilgili önerileri ilk olarak gündeme taşıyanlardan birisi olan eski milletvekili Ejder Açıkkapı, ''Rabbim bize nasip etti milletvekili olduk. Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olarak komisyonda taleplerimizle dile getirdik. Arzumuz tespit edilen bu rezervin biran önce insanlarımıza ekmek kapısı olmasıdır. Arzumuz budur. Tüm gayretimiz bu yöndedir' dedi.

Başkan Şerifoğulları'ndan Regaip Kandili Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MHP İl Başkanı Yunus BAL'dan Regaip Kandili Mesajı

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi olan bir Regaip Kandili’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.

CHP'li Erol: ''Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Genel Başkanımızdır'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Genel Başkanımız bizim Cumhurbaşkanı adayımızdır. Genel Başkanımızın iradesinin yanındayız'' dedi.

AK Parti Elazığ eski milletvekili Açıkkapı: ''Dünyanın hiçbir ülkesinde karşılaşılamayacak büyüklükte bir toplu konut yapımına geçildi'

AK Parti Elazığ eski milletvekili Ejder Açıkkapı, 24 Ocak depreminin yıl dönümünde yaptığı açıklamada, ''Dünyanın hiçbir ülkesinde karşılaşılamayacak büyüklükte bir toplu konut yapımına geçildi. Bu kadar ağır hasarlı binaların yıkımından sonra 2 yıl gibi bir süre içerisinde 25 bin konut yapılması, gerçekten çok ciddi ve büyük bir olaydır' dedi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Yıldırım'dan deprem açıklaması

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 24 Ocak 2020'de meydana gelen Elazığ - Sivrice depreminin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

CHP'li Erol: '6'lı Masanın illerde ortak aday çıkarma fikri oluşursa SP Genel Başkanı Karamollaoğlu Elazığ'dan aday gösterilmeli'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 6'lı Masada illerde ortak aday çıkarma fikri oluşursa SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Elazığ'dan aday gösterilmesi gerektiğini, bunu da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ilettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! İşte seçim tarihi

Seçim tarihi öne alınacak mı tartışmaları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. ''Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950'de 'Yeter söz milletin' demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı'' diyen Erdoğan, seçim tarihi için ''14 Mayıs''ı işaret etti.

Bahçeli '' Gelin Uzlaşalım Türkiye'yi Seçime Taşıyalım''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında haziran ayında yapılması planlanan seçimlere ilişkin konuştu.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim tarihiyle ilgili "Mayıs ayında bu işi bitirelim" çıkışı sonrası AK Parti'den ilk açıklama geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı canlı yayında "Meclis'te çoğunluk olmazsa Cumhurbaşkanı inisiyatifiyle de böyle bir seçim tarihi kararı alınabilir" dedi.

Bingol TSO Heyetinden Elazığ TSO’ya Ziyaret

Bingöl TSO Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay, Meclis Üyesi & Genel Kurul Delegesi Ramazan Çakan ve Genel Sekreter Yunus Emre Katrancı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek, hayırlı olsun temennilerinde bulundular.

Saadet Partisi Sivrice İlçe Kongresi Gerçekleştirildi

Saadet Partisi Sivrice İlçe Kongresi gerçekleştirilerek, İlçe Başkanlığına Hacı Bayram PINAR seçildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Elazığ'a yeni okul

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından yapılacak olan okul alanında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Erol'dan Basın Müzesi yorumu: 'Harput'a yeni bir vizyon getirme yolunda güzel işler yapılıyor'

CHP Elazığ Millet Gürsel Erol, Harput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan ve 1800'lü yıllarda inşa edilen Sağır Müftü Konağı'nı Basın Müzesi'ne dönüştüren Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'na teşekkür ederek, Harput'a yeni bir vizyon ve bakış açısı getirme yolunda güzel ve doğru işler yapılıyor' dedi.

Bakan Soylu'dan, Vali Yardımcısı Abbasoğlu'na 'Üstün başarı ödülü'

Türk İdareciler Derneği tarafından Gölbaşı Vilayetler Evinde düzenlenen 10 Ocak İdareciler Günü kutlama programında Elazığ Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu üstün başarı ödülü aldı. Abbasoğlu'na ödülü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verildi.

Toplam 208 haber.

Dünyada, Türkiye'de ve Elazığ'daki politik gelişmelere, tarafsız ve doğru bilgilerle ulaşabileceğiniz sayfa.