Hazarsam 'İstihdam Çağrı Merkezi' Açıldı…

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban'ın 2019 yılında Elazığ belediye başkanlığına aday olduğu dönemde en önemli hedeflerinden biri istihdam projesini tamamlamaktı. Türkiye'de bir ilk olan proje, Çağrı Merkezi üzerinden ücretsiz iş arayan ve nitelikli eleman ihtiyacı olan firmaları bir araya getiriyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Yerel Haber - Oktay Aydın

ŞEHİRİMİZDE İŞSİZ KALMAYACAĞIZ


HAZARAM Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban, İstihdam Hizmetleri Merkezi ve www.elazigkariyer.com Kariyer Protal'in açılışında yaptığı konuşmada, amaçlarının kentin en önemli sorunlarından biri olan istihdam sorununun çözümüne katkı sağlamak olduğunu belirtti. Nailbey Mahallesi Akın Sokak Bulut Ap. 2/7 numara ile faaliyete başlayan www.elazıgkariyer.com'un Çağrı Merkezi ve yönetim ofisinin hem iş arayanlara hem de çalışanlara ücretsiz hizmet vereceğini vurgulayan Prof. Bilal Çoban, “Elazığ'ımızın temel sorunlarından biri işsizlik.Vatandaşların iş bulmasına yardımcı olmak, işsizliği önlemek ve işverenlerin kalifiye eleman talebini karşılamak; 2019 yerel yönetimler seçimlerinde gündeme getirdiğimiz ve profesyonel bir ekibin çalıştığı Elazığ Kariyer Ofisi ve Çağrı Merkezi'ni tüm alt yapısı hazır olarak hizmete açtık.


İŞ ARAYANLAR VE İHTİYAÇ DURUMUNDA NİTELİKLİ ÇALIŞANLAR İÇİN ÜCRETSİZ HİZMET…
Elazığ Kariyer Ofisi Türkiye'de ve dünyada Elazığ'da faaliyet gösteren firmaları sistemimize kaydettikten sonra koordinatörlük yapacak ve ilimizdeki işsizlik sorununun giderilmesine destek olacaktır.
Elazığ Kariyer, Elazığ'da yaşayan ve iş arayan hemşehrilerimizin firmaların iş tekliflerine kolaylıkla başvuruda bulunmalarını sağlayacak bir yapıda tasarlanmıştır. Firmaların ve iş arayanların www.elazigkariyer.com.tr adresinden kayıt olup formu doldurmaları yeterli olup, bundan sonraki tüm süreçler Çağrı Merkezimiz tarafından ilgilenilecektir.İş arayanlar ile İş arayan işletmelerimizin formlarda belirtmiş olduğu kriterler dikkate alınarak eşleştirmeler gerçekleştirilecek ve hem işveren hem de iş arayanlar Çağrı Merkezimiz üzerinden bilgilendirilecektir.


TÜRKİYE’DE BİR İLK OLARAK ÇAĞRI MERKEZİ TÜM SÜREÇLERİ TAKİP EDECEK…
İşveren işçiden, işçi de işverenden memnun değilse süreç kaldığı yerden devam eder. Tüm bu süreçleri Çağrı Merkezimiz yönetirken, Kariyer Protalimiz hem işverenler hem de iş arayanlar için en pratik ve çözüm üreten ücretsiz hizmeti sağlayacaktır. Türkiye'de bir ilk olan bu hizmetimiz ile iş arayan ve kalifiye eleman ihtiyacı olan firmalarla Çağrı Merkezimiz aracılığıyla buluşacağız. Kurmuş olduğumuz bu sistemi ülkemizdeki kariyer sitelerinden ayıran en temel özelliğimiz doğrudan sonuca yönlendirecek takip sistemimiz olacaktır.Böylece iş arayanların ve nitelikli eleman ihtiyacı olan reklam şirketlerinin ihtiyaçları karşılanacaktır. kendinizden habersiz sistemlerde beklemeyin, Kariyer Portalımız ve Çağrı Merkezimiz çok kısa sürede bu buluşmayı ayarlayacaktır.Yaklaşık 7 yıl önce başlatmış olduğumuz bu projemizin sosyal medya ağları üzerinden yürütülen çalışmaları neticesinde halen protalımızda 33 bin 278 kayıt yer almakta olup, bugüne kadar çok ciddi bir oranda ve Ülkemizin bir çok ilinde işçi arayan Elazığlı firmalar ile bulundukları illerde iş arayan Elazığlı hemşerilerimizi bir araya getirmiş bulunuyoruz. 
İşsiz kardeşlerimizin iş bulmalarına destek olmak, işsizliği önlemek ve işverenin de kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla sistemimizi bugün itibariyle profesyonel bir altyapı ile hizmete kazandırmış bulunuyoruz. Şehrimize ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.
 

Elazığ Yerel Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN