Kahta Fen Lisesi öğrencilerinden Ankara ve İstanbul' a çıkarma

Adıyaman Kahta BİST Fen Lisesi öğrencileri idareci ve öğretmenleriyle Ankara ile İstanbul'u gezdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Yerel Haber - Oktay Aydın

Adıyaman Kahta BİST Fen Lisesi öğrencileri idareci ve öğretmenleriyle Ankara ile İstanbul’u gezdi.

Gezi çerçevesinde ilk olarak Ankara’da HAVELSAN, TBMM, Millet Kütüphanesi, Millet Camisi gezildi.

Gezinin Ankara ayağında TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın öğrencileri Mecliste misafir etti. Aydın öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Gençler, gördüğünüz gibi bu millet artık kendi topunu, tüfeğini, arabasını yapıyor. Sizlerin de kendisini bu şekilde yetiştirmesi gerekiyor. En iyi öğrenci olmaya çalışmalısınız. Biz de sizler için varız. Sizin gibi sınavla gelmiş öğrencilerle iftihar ediyoruz. Ne gerekiyorsa her konuda sizin yanınızdayız, her türlü talebinizi, ihtiyacınızı çok şükür karşılayabiliyoruz. Sizlerden isteğim lütfen ders çalışın, çok çalışın. Size verilen imkanları ziyadesiyle kullanın. Bu imkanlarla hem kendinize hem de topluma ayrıca ailenize faydanız olsun. Ama bunun için mutlaka ama mutlaka bu sıraların kıymetini biliniz" dedi.

Ahmet Aydın, öğrencileri bizzat kendisi Gazi Mecliste gezdirdi ve onlara darbe esnasında bombalanan kısımları tek tek gösterdi. Öğrencilerle tek tek ilgilenen ve onlarla fotoğraf çeken Ahmet Aydın, öğrencilerin gönlünü fethetti.

Gençler daha sonra İstanbul’a giderek Süleymaniye Cami, Beyazıt Meydanı, Sahaflar Çarşısı, Kapalıçarşı, Sultanahmet, Ayasofya, Gülhane Parkı, Hafıza 15 Temmuz Müzesi, Galata Kulesi, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Üsküdar Sahil, Çamlıca Camisi gibi yerler gezdi. Üsküdar Belediyesi tarafından kendilerine yapılan Boğaz Turu’na katıldı. Adıyamanlılar Vakfı’nı da ziyaret etti.

Öğrencilerin sınavdan önceki moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla organize edilen geziye 45 öğrenci ve Okul Müdürü Mustafa Işık, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsmet Yılmaz ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Esma Demir katıldı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN