Konya Barınağı'nda köpek katliamı yapılıyor

Dün gece geç saatlerde Konya Hayvan Bakımevi olduğu söylenen görüntüler sosyal medya gündemine bomba gibi düştü.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Yerel Haber - Ecem Ulusoy

Ünlü sanatçılar ve hayvanları koruma dernekleri başta olmak üzere binlerce hesabın paylaştığı videoda onlarca köpeğin bir alanda toplandığı ve bir çalışanın köpekleri başına kürekle vurarak katlettiği, bir diğer çalışanın köpeğin cansız bedenini kazılmış mezara sürüklediği görülüyor. İddialar Konya Barınağı'nda 2 bin köpeğin bu şekilde katledildiği şeklinde.

Videonun binlerce kere paylaşılması üzerine Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından "Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır." şeklinde açıklama yaptı.

Videonun tamamını, izlemeye vicdanımız elvermediği için paylaşmıyoruz. Ancak hayvansever derneklerin bizzat Konya Barınağı'na giderek kaydettikleri yayınlardan bazı ekran görüntülerini olayın büyüklüğünü göstermek için haber içeriğimizde kullanıyoruz. Rahatsız edici görüntüler için siz değerli okurlarımızdan özür dileriz.

 

Elazığ Yerel Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN